Vítejte na mém blogu


PRO ZOBRAZENÍ FOTOGRAFIE VE VĚTŠÍM FORMÁTU STAČÍ NA NI KLIKNOUT.

pátek 17. června 2016

Turistický deník.

  Na podzim roku 2013 jsme se doslova namlsali výletem do Kryštofova údolí.
Po tomto prvním výletě jsme se rozhodli, že volný čas a hezké dny budeme věnovat turistice.
Dozvěděli jsme se, že je možné svoje vzpomínky uchovávat v turistickém deníku tak, že si na navštíveném místě zakoupíme vizitku k vylepení do deníku a také přidáme razítko, což je důkaz, že jsme místo skutečně navštívili. Začali jsme s tímto sbíráním vizitek a razítek na prvním pořádně náročném výletě na Bezděz 20. 7. 2014. Od té doby je sbíráme na každém místě, o kterém víme, že se tam vizitky prodávají.
Jsou krásná místa, která zatím vizitky nemají, ale možná se již připravují.
Jezdíme a chodíme hlavně kvůli poznání nových míst nebo připomenutí těch, která jsme již dříve navštívili.
Vždyť všude je krásně, stačí se jen pořádně dívat kolem sebe.
Vizitky nám zůstanou v deníku, kam je možné doplnit i stručné zážitky z výletu, můžeme si doplnit kdy, s kým a jakým dopravním prostředkem jsme se na místo dostali. Na posledních stránkách se vylepují čárkové kódy, které se po doplnění 100 a více kusů posílají k provozovateli turistického deníku a tak se ještě zúčastníme slosování o zajímavé výhry.
K 15. červnu letošního roku jsme již dovršili a ještě překročili stovku navštívených míst a jako odměnu jsme obdželi nový turistický deník, bronzový odznak turistické zdatnosti a odznak znalce Lužických hor a Děčínska.
Nejen že chůzí prospíváme svému zdraví tím, že jsme v přírodě a tak vlastně "dobíjíme baterky", ale také se ještě seznamujeme s historií mnohých míst a můžeme obdivovat dokonalost a krásu přírody.
Objevujeme zajímavá místa v našem blízkém i vzdálenějším okolí, o kterých jsme dosud vůbec neměli ani tušení, že tu jsou. Jsme s manželem již v seniorském věku a tak si chceme užít každého hezkého dne, dokud nám to zdraví dovolí.
A tak hurá k návštěvám dalších turistických zajímavostí.

Okomentovat