pátek 17. června 2016

Turistický deník.

  Na podzim roku 2013 jsme se doslova namlsali výletem do Kryštofova údolí.
Po tomto prvním výletě jsme se rozhodli, že volný čas a hezké dny budeme věnovat turistice.
Dozvěděli jsme se, že je možné svoje vzpomínky uchovávat v turistickém deníku tak, že si na navštíveném místě zakoupíme vizitku k vylepení do deníku a také přidáme razítko, což je důkaz, že jsme místo skutečně navštívili. Začali jsme s tímto sbíráním vizitek a razítek na prvním pořádně náročném výletě na Bezděz 20. 7. 2014. Od té doby je sbíráme na každém místě, o kterém víme, že se tam vizitky prodávají.
Jsou krásná místa, která zatím vizitky nemají, ale možná se již připravují.
Jezdíme a chodíme hlavně kvůli poznání nových míst nebo připomenutí těch, která jsme již dříve navštívili.
Vždyť všude je krásně, stačí se jen pořádně dívat kolem sebe.
Vizitky nám zůstanou v deníku, kam je možné doplnit i stručné zážitky z výletu, můžeme si doplnit kdy, s kým a jakým dopravním prostředkem jsme se na místo dostali. Na posledních stránkách se vylepují čárkové kódy, které se po doplnění 100 a více kusů posílají k provozovateli turistického deníku a tak se ještě zúčastníme slosování o zajímavé výhry.
K 15. červnu letošního roku jsme již dovršili a ještě překročili stovku navštívených míst a jako odměnu jsme obdželi nový turistický deník, bronzový odznak turistické zdatnosti a odznak znalce Lužických hor a Děčínska.
Nejen že chůzí prospíváme svému zdraví tím, že jsme v přírodě a tak vlastně "dobíjíme baterky", ale také se ještě seznamujeme s historií mnohých míst a můžeme obdivovat dokonalost a krásu přírody.
Objevujeme zajímavá místa v našem blízkém i vzdálenějším okolí, o kterých jsme dosud vůbec neměli ani tušení, že tu jsou. Jsme s manželem již v seniorském věku a tak si chceme užít každého hezkého dne, dokud nám to zdraví dovolí.
A tak hurá k návštěvám dalších turistických zajímavostí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

DĚKUJI ZA KOMENTÁŘE