neděle 6. března 2016

Cesta k Brtnickým ledopádům

5. března 2016

     Počátkem měsíce března nám nasněžilo a také v noci mrzlo a tak jsme vydali na cestu k Brtnickým ledopádům. Byli jsme však zklamaní, protože díky nepříznivému a příliš teplému počasí, se zatím ledopády nestačily vytvořit. Jen místy jsme zahlédli pár rampouchů a tak jsme prošli přes 12 km dlouhou turistickou trasu kolem Brtnického hrádku, přes Turistický most do Zadní Doubice, kolem říčky Křinice a dál podél Brtnického potoka do vísky Kopec a odtud zpět do Brtníků. Cesta byla poměrně náročná a místy se šlo po rozbředlém sněhu, občas také blátem nebo po zledovatělém povrchu.
 Vlčí horaStudánka na Šternberku se opravuje. 

Tento ledopád loni sahal až na zem, další ledopády zvané Opona se zatím vůbec nevytvořily.  Cesta k Brtnického hrádku, kam jsem si netroufla jít, protože cesta tam je náročná, po schodech vytesaných ve skalách a hodně úzkých cestičkách, místy zledovatělých. Nechtěla jsem riskovat pád v náročném terénu a tak jsem na rodinku počkala na rozcestí
Pokračujeme cestou z prudkého kopce dolů k Vlčímu potoku. 
Vlčí potok 
 Křinice
Turistický most a Filípek..
 Původně jsme předpokládali, že tímto směrem ještě dojdeme k jeskyni Víl, ale to bychom se museli vydat směrem do Kyjovského údolí. Abychom si mohli zkontrolovat místo, kde jeskyně opravdu je, musel by tu být signál GPS, ale není...nevadí. Kde se jeskyně nachází, jsme si přesně zjistili až doma. Tak snad příště...Cesta kolem Křinice byla také nádherná. Jen tu bylo chladněji, než nahoře ve skalách.

 Chůze po zledovatělém povrchu některých částí cesty je náročná.


Je tu opravdu překrásný, zdravý les. Tak nádherné smrky vidíme již málokde.


Nádherný a zajímavý je kroutící se tok říčky Křinice Pokračujeme směrem k obci Kopec, za chvíli se začne stmívat a ještě je před námi značný kus cesty. Pár ledopádů vidíme na skalách nad říčkou Křinice. 
Dál pokračujeme podél Brtnického potoka. 


Sv. Antonín 
 Domečky ve stráních již patří do obce Kopec...místo, kde voda teče opravdu do Kopce...


Most přes Brtnický potok. Ještě několik set metrů a naše putování zimním Českým Švýcarskem končí. Jsme unavení, ale stálo to za to. Strávit sobotní odpoledne pobytem v přírodě je lepší, než sedět doma u televize.

Žádné komentáře:

Okomentovat

DĚKUJI ZA KOMENTÁŘE